VALPLAST HAREKETLİ PROTEZ

Daha konforlu, daha estetik, daha dayanıklı hareketli protezler… Valplast protezleri, en estetik, fonksiyonel ve konforlu hareketli protez şeklidir. Renklenmez, metal kroşe içermez. İdeal derecede esneme miktarına sahiptir. Kırılmaz, şekli bozulmaz. Besleme, tamir ve diş ilavesi yapılabilir.

Çok ince kalınlıklara inilebilir ve elastiktir; bu sebeple ağız içinde son derece rahat tolere edilir. Yüzeyi çok düzgündür; dil ve yanak mukozasını tahriş etmez. Çok ince olması nedeniyle; damaktaki tüm doku karakteristiklerini aynen yansıtır. Ve mükemmel sonuçlara ulaşılır. Aynı zamanda; akrilik kullanılamayacak alerjik bünyelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Klasik protezler üzerinde doğal görüntü verebilmek için çok fazla uğraşılır. Bu elastik ve metal içermeyen ürün; ağız içindeki doku karakteristiklerini aynen yansıtması ve hastaya ağızda yokmuş hissi vermesi ile mükemmel bir çözümdür. Hasta ağzının kendine özgü esnemesine uyum gösteren Valplast protezleri son derece konforludur.

Valplast, parsiyel protezlerden (iskelet) daha iyi, daha kuvvetli ve daha hızlı sonuç alınmasını sağlar. İşlem süresi çok kısadır, hantal olmayan, hafif ve estetik bir malzemedir. Metal, monomer, akrilik gibi malzemeler ihtiva etmediği gibi; kozmetik olarak ta zariftir ve metal kroşelere ihtiyaç duymaz.