Kemiksel büyümesini tamamlamış hemen hemen her hastada uygulanabilmektedir.Hatta ilerlemiş olan yaşlar,implanta sahip olmak için geçerli bir sebeb olabilir.En önemli koşullar ; yeterli kemik miktarına sahip olmak normal yara iyileşme koşullarına sahip olmak,iyi bir kemik kalitesine sahip olmak ve iyi bir ağız hijyeni sağlayabilmektir.

Takma diş veya damak kullanan bir çok insan,protezlerinin rahatsızlıklarından ve vuruklarından şikayetçidirler.Yapıştırıcalar veya geçici tıbbi müdehaleler hiçbir zaman kalıcı ve tatmin edici çözümler olmamıştır.İmplantlar koşullarınıza ve arzunuza göre çözüm olabilirler.İmplant sayısı arttıkça konforunuz artar.

Bir dişiniz eksikse,birkaç dişiniz eksikse veya hiç dişiniz yoksa implant tedavisinden faydalanabilirsiniz.

Hızlı bakteri oluşmaları,iltihaplanmaya yol açabilir.Bu iltihaplar,implantınızın çıkmasına sebeb olabilirler.Dolayısı ile günlük diş bakımlarınızda doğru temizlik ürünlerini kullanmanız büyük önem taşımaktadır.Doktorunuz bu konuda en iyisini bildiğinden size faydalanmanız gereken detaylı bilgileri verecektir.

Ayrıca yılda en az 2 kere diş doktorunuzu ziyaret etmeniz tavsiye edilmektedir.İmplantlarınızı kontrol edecektir.Senede en az 1 kere dişlerinizin profesyoneller tarafından temizlenmesi gerekmektedir.

Tedavi süresi belirli koşullar altında kısalır veya uzayabilir.Diş hekimiz ile kişisel durumunuzu açıkça ve detaylarıyla görüştüğünüz takdirde,doktorunuz size en doğrusunu tavsiye edebilir.

Diş İmplant’ı Tedavisinin Ortalama Zaman Süresi

1 Ay : Planlama ve Hazırlık ,implantın yerleştirilmesi

3-6 Ay : İyileşme süresi ,protezin tedavisin başlaması

1 Ay : Kullanılacak protezin laboratuvarda hazırlanması ve hazırlanmış protezin yerleştirilmesi.

İmplantlar kemik içine yerleştirilir ve kök fonksiyonu görür.Yeni dişler onların üzerine emin ve güvenli bir şekilde uygulanır.Uygulanan implanların % 90’ından fazlası 10 yıl sonra bile iyi durumdadır.