Profesyonel Diş Beyazlatma Sistemi Nedir ?

Diş Hekiminizin gözetiminde profesyonel olarak uygulanmış bir diş beyazlatma işlemi,dişlerin renginde belirgin bir şekilde açılma sağlar.Etkili beyazlatma tedavisi,doğru teşhis,uygun beyazlatma ürünlerinin kullanılması ve hekiminizin katkısıyla mümkündür.Diş hekiminiz gözetiminde uygulanacak diş beyazlatma sistemi,dişlerinizde beklediğiniz estetiği,diş sağlığınızı koruyarak ulaşmanıza yardımcı olur.Sonuçta dişleriniz için en iyisini beklemektesiniz.

Diş rengi neden koyulaşır ?

Dişlerin rengi zaman içerisinde koyulaşır.Ne kadar sürede koyulaşacağı genetik faktörlere ve kişisel alışkanlıklara bağlıdır.Dişlerinin renginin yaş ilerledikçe değişmesi normaldir.Ayrıca dişlerin rengi çay,kahve ve meyve suları gibi gıdaların sonucu olarak da koyulaşır.Gelişim aşamasında kullanılan bazı ilaçlarda renklenmeye neden olabilirler.

Profesyonel diş beyazlatma işlemi nasıl gerçekleşir ?

Profesyonel diş beyazlatma renk bozukluğunun nötralize edilmesiyle gerçekleşir.Beyazlatma ürünlerinin içindeki karbamif peroksit aktive olunca,açığa çıkan okjisen yüzeydeki renkli alanları uzaklaştırır ve mineye nüfuz ederek alt katmanlardaki renkli alanlarıda etkiler.Bunun sonucunda da dişler beyazlamış ve daha doğal bir görüntüye kavuşmuş olur.

Diş beyazlatma işlemine nasıl başlanır ?

Uygulama diş hekiminizin ofisinde konsültasyonla başlar.Diş hekiminiz ağzınızım ölçüsünü alır ve ona uygun bir ağız plağı hazırlar.Daha iyi sonuç almak için öncesinde profesyonel diş temizliği uygulaması gerekir.Ofisteki beyazlatma işleminden sonra tedaviye devam edilir.

Beyazlatılmış dişler rengini ne kadar süre korur ?

Profesyonel olarak beyazlatılmış dişler rengini uzun süre korur.Periyodik kontrollerle ve basi “touch-up” uygulamalar ile bu süre daha da uzatılabilir.

Beyazlatma etkisi ne zaman görülmeye başlar ?

Birçok kişide etki birkaç günde görülmeye başlar.Diş hekimizin tedavisini önerdiği şekilde uygulamak bu açıdan önemlidir.

Diş rengindeki dolgular ve protezler beyazlatılabilir mi ?

Hiçbir beyazlatma ürünü diş rengindeki dolguları,kaplamaları,protezleri veya laminaları beyazlatmaz.Bu yüzden beyazlatma işlemi için bir hekime danışmak gerekir.Hekiminiz size komple estetik bir görünüm için gerekli tedavileri önerecektir.

Diş beyazlatma Sistemi

Beyazlatma sistemi artık evde ve ofiste olmak üzere tek bir sistemler yürütülmektedir.Ofisteki beyazlatma oranı evdeki beyazlatma oranına göre daha yüksektir.